Füüsika õpetaja raamat Füüsika õpetaja raamat : (Füüsika e-õpikud: mida ja kuidas)

Füüsika e-õpikud: mida ja kuidas

Sisselogimine ja repositoorium

Füüsika e-õpik ei ole asi iseeneses vaid tööriist õpiku andmebaasi sisestatud materjalide mugavaks ja uue aja lisavõimalusi pakkuvaks kasutamiseks. Materjale on meil kogunenud üksjagu - avaldatud või valmimas on kõik füüsika kursused (nii põhikool kui ka gümnaasium), ca 400 praktiliste tööde juhendit, kolme kogu jagu ülesandeid, suur hulk põnevaid lisamaterjale.

Kuidas teha endale kasutajanime?

See käib üsna  tavapärasel viisil, mida lisatud video ka selgitab.

Ehkki enamus e-õpikuid on kättesaadavad ka ilma sisse logimata, avaneb suur osa lisafunktsioone siiski vaid sisse logitud kasutajatele. Põhjus selleks on lihtne - anonüümse kasutaja eelistusi ja valikuid ei saa e-õpik kuidagi meelde jätta.

Esmatutvus repositooriumiga

Tasub järele proovida: kui seni oleme kasutanud füüsika videote leidmiseks veebilehte www.fyysika.ee/opik, siis uue e-õpiku repositoorium pakub palju mugavamaid tööriistu selliste õppematerjalide otsimiseks, teemade, õpikute ja tüüpide järgi selekteerimiseks ning õpimappideks kokku panemiseks.
e-õpiku repositooriumis on üksikud õpiobjektid liidetud õpikute juurde. Kui valida repositooriumis mõni õpik, näiteks Füüsika õpetaja raamat, siis näeb, mis on seal olemas.

Kuidas teha oma powerpoint ettekanne interaktiivseks?

Alljärgnev on kolmest sammust koosnev videoinstruktsioon sellest, kuidas powerpointi esitlus e-õpikusse importida, kuidas seda seal täiendada ja siis õppetöö tagasisidestamiseks kasutada.

Esimene samm - impordi esitlus e-õpikusse. Selleks tuleb sisse logida, minna esitluste nimekirja (ülemises menüüs nupp "Esitlused") ning vajutada siis "Impordi esitlus".
Teine samm - lisa kontrollküsimus. Selleks tuleb vajutada esitluse toimetamise vaates alumises paremas servas nuppu Uus, määrata uue slaidi tüübiks "Kontrollküsimus" ning sisestada küsimus ja võimalikud vastused. 
Kolmas samm - sea esitlusele sobivad suvandid ning käivita see. Vastavad nupud on ülamenüüs.